Εγινε η ανατροπη....

Η Ανόρθωση έκανε την μεγάλη ανατροπή και πήρε σπουδαία πρόκριση στην παράταση επί της Σίμπενικ μέσα στο Σπλιτ της Κροατίας, με λυτρωτή τον Γιάννη Οκκά στο 96'. Η "κυρία" νίκησε με 2-0 χάρη στα τέρματα......των Λάμπαν στο 16' και Ράμος στο 25' και οδήγησε το ματς στην παράταση, αφού με το ίδιο σκορ είχε χάσει στην Κύπρο.

Ο Γιάννης Οκκάς ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή και χάρισε την νίκη με 3-0 στην Ανόρθωση στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ αντίπαλός της στον 3ο προκριματικό γύρο θα είναι η βελγική, Σερκλ Μπριζ.
Το ΑΠΟΕΛ από την άλλη πήρε και δεύτερη νίκη επί της Τάουρας, αυτήν την φορά με 3-1 στην Κύπρο. Δύο γκολ πέτυχε ο Εστέμπαν Σολάρι και ένα ο Τρικόβσκι, ενώ η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς θα αντιμετωπίσει την τσέχικη, Γιάμπλονετς.