Έφαγαν 14 γκολ για να προκριθούν οι αντίπαλοι!

«Το ματς παρωδία στο 81ο λεπτό ήταν 7-1 υπέρ των Γερμανών. Οι οποίοι στα τελευταία 9 λεπτά έβαλαν άλλα ...7 γκολ και κέρδισαν με τη διαφορά που ήθελαν: 14-1!

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ο επικεφαλής της ελληνικής αποστολής στη Μάλτα και πρόεδρος της ΕΠΣ Φθιώτιδας, Δημήτρης Κουτρουμάνος (είναι και μέλος του Δ.Σ. της ΕΠΟ) δήλωσε για το σκορ έφταιξε η ...κούραση των παικτών αλλά και η ανωτερότητα των αντιπάλων!»

Το ιστορικό match:

Βαθμολογία:

Εκ του αποτελέσματος, τους έφτανε και το 9-1, αλλά την ίδια ώρα έπαιζε Gallega-Malta (http://www.uefa.com/regionscup/matches/season=2011/round=2000110/match=2002032/index.html) που ήταν 6-0 στο 73' (6-1 εκείνη τη στιγμή το δικό μας) και έτσι το λήξανε, μιας και δεν περιμένανε την «ομοβροντία» των τελευταίων λεπτών.