Κάτι παιδιά που γίνονται άντρες!

Το νέο αίμα του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι εδώ!

Παίζοντας ελκυστικό και επιθετικό ποδόσφαιρο και στηριζόμενη σχεδόν αποκλειστικά στην εγχώρια νουβέλ βαγκ, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος άφησε για 45 λεπτά πολύ καλές εντυπώσεις και πήρε τη νίκη 1-0 κόντρα στον Καναδά με γκολ του Φετφατζίδη στο 63’.

Μετά από ένα νωχελικό πρώτο ημίχρονο, ο Πορτογάλος προπονητής αποφάσισε να πειραματιστεί, χρησιμοποιώντας πολλούς παίκτες από τις προηγούμενες αλλά και την παρούσα Εθνική Ελπίδων (Φετφατζίδης, Γεωργιάδης, Μήτρογλου, Νίνης, Παπασταθόπουλος, Κονέ, Τζαβέλας). Παράλληλα, άλλαξε το σύστημα στο σαφώς πιο επιθετικό 4-4-2 και πέτυχε να παρουσιάσει μια εικόνα που αφήνει ελπίδες και παράλληλα ικανοποίησε τους φιλάθλους που γέμισαν το «AEL FC ARENA».

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό της ομάδας πριν το επίσημο ματς κόντρα στη Μάλτα που ακολουθεί στις 26 Μαρτίου εκτός έδρας.